Dzień Nauczyciela

(077) 454-05-74
scratch@psp26.opole.pl

Z okazji Święta Edukacji Narodowej, które wypadło w Tygodniu Kodowania, w naszej szkole zorganizowaliśmy  "Dzień Nauczyciela ze Scratchem". W tym dniu nie ma  zajęć dydaktycznych więc uczniowie mają dużo czasu i mogą uczyć się tego co ich najbardziej interesuje.  Postanowiliśmy się spotkać i "poscreczować". Nasi najlepsi "Mistrzowie Kodowania" zaprosili na zajęcia swoich młodszych kolegów i koleżanki ze świetlicy szkolnej. Pokazaliśmy im jak nauczyć kota chodzić wolno lub szybko, miauczeć i zmieniać wygląd. Po intensywnej pracy przy komputerze, żeby się troszeczkę poruszać, spróbowaliśmy wymyślać sposoby jak najszybszego uporządkowania 6 liczb. Uczniowie ze świetlicy byli zbiorem liczb (każdy miał z tyłu przyczepioną kartkę z cyfrą), a nasi "Mistrzowie Kodowania" próbowali ten zbiór uporządkować wg z góry podanego kryterium. Na kolejnych zajęciach spróbujemy napisać program, który to zrobi. Na koniec naszego spotkania uczniowie starszych klas przygotowali wirtualne kartki z okazji Dnia Nauczyciela. Efekty tych zajęć można obejrzeć niżej.